AŞINMA PARÇALARI VE YARI MAMUL ÜRÜNLER

Hassas Takım İmalatı

Takım üreticileri bizim bağımsız gelişim ortaklarımızdır. Boehlerit, onlarca yıllık tecrübesi, üretim süreçlerinin ve en güncel üretim tesislerinin sürekli gelişimi sayesinde müşterilerin en özel talep ve isteklerini karşılamaktadır. 1 gram' dan 100 kg üzerine kadar standart ve özel olarak müşteri ihtiyacına uygun olarak düşük adetli ve seri üretim parçaları üretilmektedir.

Form Kalıpları

Karbür seçimi bu üretim sektörü için özellikle önemlidir. Takımlardaki aşınma ve kırılma maliyetli olan üretim duruşlarına neden olur. % 3 kobaltlı ultra fine tanecik yapılı karbürlerden % 26 kobalt derecesine kadar 40'tan fazla karbür kalitesi Boehlerit'in müşterileri için ideal çözümler sunmasını sağlar.

Laninasyon Kalıpları

Uzun yıllardır karbür uzmanı olarak farklı uygulamalara göre doğru karbür kalitesi kullanmak için müşterilerimizle yakın işbirliği içinde sinter bloklar ve yarı mamul ürünler üretilmektedir. Müşteri isteklerine göre delikli veya telsiz delikler ve müşteri resimlerine göre özel üretimler yapılmaktadır.

Ahşap İşleme

Mobilya, parke ve ağaç işlemlerine yönelik kaliteler, % 2-6 arasında kobalt içeren ince, orta tane ve ultra ince taneli karbürlerden oluşmaktadır. 

Yapı Sektörü

Boehlerit otuz yılı aşkın süredir “Çatı Kiremiti” ve “Kil Endüstrisi” için tungsten karbür takımlar tasarlamakta ve üretmektedir. Bu karmaşık teknoloji alanında lider bir firma olarak kabul edilmektedir.

Özel Endüstri Alanları

Son yıllarda karbürlerin yapı sektöründe kullanımında belirgin bir artış görülmüştür. Çok çeşitli koşullarda mümkün olan en yüksek güvenilirlik seviyesine sahip malzemelere talep olmaktadır. Kimya endüstrisi, plastik imalatı, gıda endüstrisi, petrol ve gaz üretimi, inşaat teknolojisi, geri dönüşüm endüstrisi ve ayrıca sağlık ve hijyen sektörü önemli sektörler arasındadır.

Tarım Endüstrisi

Avusturya'nın karbür uzmanı Boehlerit, yıllardan beri üzerinde çalıştığı sert metal kültivatör sistemlerini tarım endüstrisi için geliştirmiştir.

Sert Metal Üretimi

Karbür tozları ön sinter ile 700-800 derece altında ön sertlik değeri ile şekillendirme yapılır ve sonrasında 1450 derecede 100 bar basınç altında direkt sinter yapılarak karbürüzasyon işlemi tamamlanmış olur. Daha sonra mekanik işlemler ve kaplama yapılarak proses tamamlanmış olur.