BOEHLERIT Sert Metal ve Takım Sanayi ve Ticaret A.Ş. imalat sanayinin önemli ara mamüllerinden biri olan sert metal ürünlerinin imalatını gerçekleştirmek amacıyla 23 Haziran 1967 yılında Kartal / İstanbul' da kurulmuştur. 2013 Temmuz ayından günümüze Gebze Organize Sanayi Bölgesin'de yeni üretim tesisinde 11.000 m2 arazi içerisinde ve 7.500 m2 kapalı alan (5.000 m2 üretim, 2.500 m2 ofisler) üzerinde yer alan tesiste yaklaşık 145 personel görev yapmaktadır.

Dünyada sert metal üretimini gerçekleştiren ilk iki firmadan birisi olan Boehlerit GmbH & Co KG / Avusturya iştiraki ile faaliyete geçen BOEHLERIT Sert Metal, en son teknolojiye uygun üretim imkanları ve güçlü servis teşkilatı ile 1967' den beri ülkemizin yanısıra Pakistan, İran, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Mısır, Tunus, Macaristan, Romanya, Avusturya ve Almanya gibi uluslararası pazarlarda da kalitesini kanıtlamıştır. Uzun bir süreden beri Toplam Kalite felsefesini benimseyen BOEHLERIT Sert Metal, müşterilerine sunmuş olduğu ürün ve sağladığı hizmetlerle ilgili olarak DEKRA ISO 9001:2015 Kalite Sistem Belgesine sahiptir.

Konusunda ülkemizin tek üretici firması olan ve başta otomotiv endüstrisi, makina imalat sanayi, demir - çelik endüstrisi ve dökümhaneler, kesici takım endüstrisi, madencilik endüstrisi, tekstil sanayi, seramik ve tuğla endüstrisi, plastik ve ahşap sanayi gibi bir çok alanda ihtiyaç duyulan sert metal ürünlerin imalatını yapan BOEHLERIT Sert Metal' in başlıca üretim ve satış programı şu mamülleri kapsamaktadır:

Tornalama, frezeleme, delme ve diş açma için sert metal ve cermet kalitelerde ISO-DIN standartlarında veya özel dizayn, sinterden çıktığı gibi veya taşlanmış; CVD - Micropuls Plazma CVD -PVD kaplamalı veya kaplamasız kalitelerde.

ISO standartlarında veya müşteri dizaynına göre, dış ve iç çap tornalama, kesme ve kanal açma, diş açma için takımlar.

Kısa delik delme için standart veya özel dizayn matkaplar, derin delme için BTA kafalar, doludan delme kafaları, boşaltma kafaları, delik genişletme kafaları.

Genel frezeleme işlemleri için standart program, kalıp üretimi için CNC ve kopya freze kafaları, özel dizayn freze kafaları.

Dışarıdan kesme, içeriden kesme, monoblok tip, kartuşlu tip, PCA sistem, FC sistem.

Kabuk soyma için uçlar ve takımlar, yassı ürünlerin işlenmesi ve haddeleme işlemleri için sert metaller.

Standart veya özel bitmiş haddeler, ham hadde çekirdekleri.

Özellikle östenitik çelik borularda dış çapak alma aparat ve uçları, iç çapak alma aparat ve uçları, boru havşa ve alın tornalama takımları, boru kenar frezeleme takım ve uçları.

Sinterden çıktığı gibi, yarı mamul veya mamul halde seri olarak üretilen ürünler lehimlenerek kullanılan uçlar: TS standartlarında veya özel dizayn metal, ağaç, plastik ve seramik malzemeleri işlemek için uçlar ve aparatlar aşınmaya karşı çalışan sert metal parçalar madencilik alanında kullanılan delici matkaplar ve sondaj kafaları BOEHLERIT Sert Metal ve Takım Sanayi ve Ticaret A.Ş. üstün teknolojisi, engin tecrübesi ve bilgi birikimi ile müşterilerinin standart dışı, özel imalat gerektiren ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedir.

57 senedir Türkiye'de yüzlerce müşterisine özenle hizmet etmekle yetinmeyip çeşitli ülkelere de ihracat yaparak ülkeye döviz girişi sağlayan firmamız sizinle de çalışmaktan onur duyacaktır. Türkiye' deki tüm belli başlı boru imalatı yapan, otomotiv sektörüne hizmet eden ve makine imalatı yapan firmaları müşteri portföyümüzde yer almaktadır.